5 krokov k výberu spoľahlivej personálnej agentúry.

5 krokov k výberu spoľahlivej personálnej agentúry.

Je potrebné vziať do úvahy veľa rôznych faktorov pre využitie služieb personálnej agentúry. ADZ sú miestom možností k prístupu k sieti profesionálov – odborníkov z požadovaného odvetvia až po pravidelné poradenstvo. Slovensko je domovom mnohých ADZ a každá z nich má svoje silné stránky a postupy, čo prirodzene sťažuje výber.  
 
1. Zhodnoťte svoje potreby.
Skôr ako oslovíte agentúru, musíte si byť vedomí svojich vlastných potrieb. Aby ste zistili, aký typ podpora potrebujete. Ste nastavený na konkrétny sektor alebo len skúmate svoje možnosti? Všeobecne, špecializovanom odbore, IT, či oblasť inžinierstva? Vie Vás spojiť so správnou sieťou a bez problémov komunikovať?

2. Pýtajte sa a nebojte sa informovať.
Dopytujte sa a získavajte informácie o agentúre od svojich kolegov z brandže. Požiadajte o skúsenosti svojich známych, prezradia Vám i veci s ktorými sa agentúra nebude chváliť. Úprimnosť nadovšetko.

3. Pozrite si ich webovú stránku a jej profil.
Webom sa to len začína. Ak sa pozeráte na webovú stránku dozviete sa o samotnej agentúre zdroje ako aktívne agentúra pomáha svojim klientom a ako dobre je informovaná v oblastiach, s ktorými potrebujete pomoc. Ale najmä, či vôbec vie komplexne i ucelene nájsť pre Vás odpovede. Komplet odpovede v celom rozsahu od personalistiky, mzdy, či ekonomiku až vypracovanie stratégie.

4. Preverte si informácie o agentúre.
Tak, a toto je mimoriadne dôležité! Nielen povolenie na sprostredkovanie práce je to najdôležitejšie, ale overte si, či agentúra nie je dlžníkom v registri dlžníkov alebo registri Sociálnej poisťovne.

5. Procesy a komunikácia.
Základ je komunikácia. Ak si niekto myslí, že to nie je celkom tak, mýli sa. Je nevyhnutné, ak ide o úspešný výsledok spolupráce vedieť nastaviť procesy. A skutočne, profesionalite na oboch stranách vdýchne nový impulz do výsledku.